Facebook
Centrala Nasienna Sp. z o.o.

   telefon: 52 315-26-01

Zobacz najnowszy katalog
Katalog Wiosna 2018

Nawozy

Celem dbałości o Państwa plony oferujemy szeroką gamę nawozów sztucznych. W ofercie nawozy azotowe, potasowe, fosforowe, a także wieloskładnikowe. Naszym klientom proponujemy atrakcyjne ceny, dogodne terminy płatności oraz możliwość wymiany towarowej.

Jesteśmy dealerem nawozów azotowych Anwil S.A. Jest to jedna z największych firm na rynku nawozów azotowych w Polsce, a jej produkty posiadają certyfikat najwyższej jakości Q nadany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji.

Nawozy granulowane

 • Amofoska 5-10-25 z borem

  Producent: Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych "Fosfory" Sp. z o.o.

  Skład:

  Azot (N) 5%
  Fosfor (P2O5)10%
  Potas (K2O) 25%
  Wapń (CaO) 4%
  Siarka (SO3) 14%
  Bor (B) 0,1%

  Wieloskładnikowy nawóz granulowany, klasa ziarnistości 2-5,5 mm. Produkt przeznaczony do przedsiewnego nawożenia roślin okopowych, rzepaku ozimego i jarego, gorczycy, roślin strączkowych, motylkowych drobnonasiennych, a także warzyw.

  Amofoska 5-10-25 z borem nadaje się do nawożenia różnych gleb, bez względu na ich zwięzłość oraz stopień zakwaszenie (nawóz posiada odczyn zasadowy). Zawarte w nawozie mikroelementy pochodzą z naturalnych fosforytów. 

 • Lubofos 12

  Producent: Luvena S.A.

  Skład:

  Fosfor (P2O5) 12%
  Potas (K2O) 20%
  Wapń (CaO) 5%
  Magnez (MgO) 4,5%
  Siarka (SO3) 10%

  Lubofos 12 to nawóz wieloskładnikowy granulowany. Klasa ziarnowa 1,0 do 6,3 mm, min. 95%. W skład nawozu wchodzi fosforyt częściowo rozłożony, tzn. że nawóz posiada zarówno szybko, jak i wolno działające formy fosforu. Wykazuje bardzo dobre właściwości rozsiewne.  Jest to nawóz przeznaczony do przedsiewnego stosowania pod wszystkie rośliny uprawy polowej. Wysoka zawartość w nawozie potasu w stosunku do fosforu kwalifikuje go w pierwszej kolejności do nawożenia roślin okopowych. Można go też efektywnie stosować pod zboża, na użytki zielone ze względu na niezbędny dla zwierząt magnez oraz na glebach ubogich w potas i magnez przyswajalny.

 • Lubofoska 4-12-12

  Producent: Luvena S.A.

  Skład:

  Azot (N) 4%
  Fosfor (P2O5) 12%
  Potas (K2O) 12%
  Wapń (CaO) 14%
  Siarka (SO3) 29%

  oraz mikroelementy:

  Bor (B) 9 ppm
  Miedź (Cu) 10 ppm
  Mangan (Mn) 55 ppm
  Cynk (Zn) 70 ppm

  Wieloskładnikowy nawóz granulowany, klasa ziarnistości 1-5 mm. Produkt przeznaczony do przedsiewnego nawożenia zbóż ozimych i jarych, rzepaku, ziemniaków, strączkowych, motylkowych drobnonasiennych. Nawóz szczególnie polecany w uprawie zbóż ozimych i rzepaku na stanowiskach ubogich w przyswajalny magnez i siarkę.

 • Luboplon Kalium

  Producent: Luvena S.A.

  Skład:

  40% (K2O) potas
  4,5% (CaO) wapń
  4% (MgO) magnez
  13% (SO3) siarka

  Luboplon Kalium jest przeznaczony do stosowania na wszystkich glebach i pod wszystkie rośliny uprawne, z wyjątkiem szczególnie wrażliwych na obecność chloru w nawozie. Może być polecany zarówno do bieżącego nawożenia roślin, jak i poprawy zasobności gleb w potas. Bardzo dobrze sprawdza się na trwałych użytkach zielonych. Głównym składnikiem jest potas, którego działanie w roślinie jest wielokierunkowe. Dobre zaopatrzenie w ten składnik powoduje większą naturalną odporność roślin na działanie patogenów, pozwala lepiej przystosować się do stresu wywołanego niedoborami wody, a także poprawia zimotrwałość plantacji ozimych. Obok potasu nawóz zawiera także siarkę i magnez. Wszystkie te składniki zwiększają wydajność fotosyntezy oraz poprawiają efektywność azotu pochodzącego z gleby i nawozów (funkcje plonotwórcze).

 • POLCALC III GENERACJI

  Producent: POLCALC Sp. z o.o.

  Skład:

  Węglan wapnia (CaCO3) 93-98%
  Mikroelementy i woda 7,5-3,9%

  POLCALC III GENERACJI to wapno granulowane kredowe, klasa ziarnowa 2-8 mm. Bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, przez co szybko odkwasza glebę i ułatwia roślinom przyswajanie  składników odżywczych. Wspomaga pobieranie takich składników jak azot, fosfor, wapń, magnez i bor. Sprzyja rozwojowi mikroflory i poprawia strukturę gleby. Przeznaczone do stosowania pod agregat, bądź pogłównie (nie stosować pod orkę) w różnych uprawach. Termin i dawki są ustalone dla poszczególnych roślin i gleb. Najczęściej na terenie naszego kraju produkt stosuje się w dawce 500-1000 kg/ha.

 • Polidap

  Producent: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

  Skład:

  Azot (N) 18%
  Fosfor (P2O5) 46%
  Siarka (SO3) 5%

  Polidap to wieloskładnikowy nawóz, mający postać równomiernych, nie zbrylających się trwale granulek, klasa ziarnowa 2-5 mm. Produkt przeznaczony do stosowania pod wszystkie rośliny rolnicze, warzywne i sadownicze. Szczególnie polecany na gleby ubogie w fosfor. Polidap jest nawozem uniwersalnym, można stosować go zarówno jesienią, jak i wiosną, przedsiewnie lub pogłównie. 

 • Polifoska 21

  Producent: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A

  Skład:

  Azot (N) 21%
  Magnez (MgO) 4%
  Siarka (SO3) 35 %

  Nawóz o równomiernych, jasnoszarych granulach zabezpieczonych środkami antyzbrylającymi. Klasa ziarnowa 2-5 mm, co najmniej 92%. Jest nawozem higroskopijnym.Polifoskę 21 zaleca się stosować wiosną, pogłównie na rośliny ozime, szczególnie na rzepak ozimy i zboża ozime. Polecana także do stosowania wiosną pod wszystkie inne rośliny uprawne: zboża jare, kukurydzę, rośliny przemysłowe  i okopowe oraz w uprawie warzyw i sadownictwie. Niezastąpiona w nawożeniu roślin krzyżowych (rzepak, rzepik, gorczyca, kapusty, kalafior, kalarepa), strączkowych, ziemniaka, cebuli, pora, czosnku  i chrzanu. Bardzo efektywna na glebach organicznych, szczególnie na użytkach zielonych. Stosując Polifoskę 21 przedsiewnie, najlepiej płytko wymieszać ją z glebą – na głębokość kilku cm.

 • Polifoska 4

  Producent: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A

  Skład:

  Azot (N) 4%
  Fosfor (P2O5) 12%
  Potas (K2O) 32%
  Magnezu (MgO) 2%
  Siarka (SO3) 9%

  Nawóz w postaci powlekanych granul nie zbrylających się trwale, klasa ziarnowa 2-5 mm. Produkt zalecany pod wszystkie rośliny rolnicze, warzywne i sadownicze. Szczególnie polecany na gleby lekkie i średnie, pod rośliny o dużym zapotrzebowaniu na  potas i magnez: ziemniak, burak, rzepak, kukurydza i motylkowe oraz w warunkach niedostatecznego nawożenie organicznego. Polifoskę 4 można stosować zarówno jesienią, jak i wiosną, przedsiewnie lub pogłównie. 

 • Polifoska 6

  Producent: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A

  Skład:

  Azot (N) 6%
  Fosfor (P2O5) 20%
  Potas (K2O) 30%
  Siarka (SO3) 7%

  Polifoska 6 to nawóz wieloskładnikowy o równomiernych jasnoszarych lub jasno różowych granulach powlekanych, nie zbrylających się trwale. Klasa ziarnowa 2-5 mm, co najmniej 92%. Nawóz ten zaleca się stosować pod wszystkie rośliny uprawne: zboża ozime i jare, rośliny przemysłowe, pastewne i okopowe, na użytkach zielonych oraz w uprawie warzyw i sadownictwie. Szczególnie polecana na gleby ubogie w potas, w warunkach niskiego nawożenia organicznego oraz pod rośliny potasolubne, takie jak: burak cukrowy, ziemniak, kukurydza i rzepak, a także pod zboża, gdy zbierana jest słoma. Najwyższą efektywność uzyskuje się stosując Polifoskę 6 przedsiewnie. Nawóz ten można stosować także wczesną wiosną, pogłównie na rośliny ozime. 

 • Polifoska PLUS

  Producent: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A

  Skład:

  Azot (N) 5%
  Fosfor (P2O5) 10%
  Potasu (K2O) 20%
  Magnez (MgO) 7%
  Siarka (SO3) 9%

  Nawóz w postaci powlekanych granul nie zbrylających się trwale, klasa ziarnowa 2-5 mm. Produkt przeznaczony do stosowania pod wszystkie rośliny rolnicze, warzywne i sadownicze. Szczególnie polecany na gleby lekkie i średnie, ubogie w potas i magnez pod rośliny o dużym zapotrzebowaniu na te składniki: ziemniak, burak, rzepak, kukurydza i motylkowe oraz w warunkach niedostatecznego nawożenie organicznego. Polifoskę Plus można stosować zarówno jesienią, jak i wiosną, przedsiewnie lub pogłównie.

 • PULREA – Mocznik

  Producent: Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.

  Skład:

  Azot (N) 46%

  Nawóz granulowany, klasa ziarnowa 1-4 mm. PULREA to uniwersalny nawóz azotowy, przeznaczony pod różne rośliny do nawożenia przesiewnego i pogłównego również w formie oprysku. Do stosowania na różnych glebach, z wyjątkiem bardzo kwaśnych, bardzo zasadowych lub gleb świeżo zwapnowanych. 

 • Saletra amonowa


  Producent: Anwil S.A.

  Skład:

  Azot (N) 34%
  Magnez (Mg) 0,2%

  Saletra amonowa jest najbardziej uniwersalnym nawozem azotowym. Można ją stosować pod wszystkie rośliny i na wszystkich glebach. Jest całkowicie rozpuszczalna w wodzie, działa szybko dostarczając roślinie azot i magnez. Klasa ziarnistości 1-3,15 mm. Azot jest zawarty w dwóch formach. Pierwsza to szybko działająca forma azotanowa, druga to forma amonowa, zatrzymywana przez kompleks sorpcyjny gleby i udostępniona roślinie w dłuższym okresie po wysiewie. Układ taki zapewnia maksymalne zaopatrzenie roślin w azot w każdych warunkach glebowych i we wszystkich technologiach upraw. Saletra amonowa jest wzbogacona magnezem, który jest jednym z najbardziej niezbędnych pierwiastków do wzrostu i rozwoju roślin, spełnia liczne funkcje w budowie tkanek i przemianie materii. Stosowanie saletry amonowej wpływa na poprawę wielkości i jakości plonu, wypełnienie ziarna, przedłużenie okresu wegetacji, wzrost masy nadziemnej części rośliny. Zwiększa zawartość i jakość aminokwasów oraz białek w roślinie, a także polepsza wartość technologiczną plonów. Aby zapewnić optymalną skuteczność na glebach alkalicznych i świeżo wapnowanych, saletrę amonową zaleca się wymieszać z glebą.

  Posiada bardzo wysoką jakość, potwierdzoną certyfikatem najwyższej jakości Q, nadanym przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji.

 • Saletrosan 26 Makro

  Producent: Grupa Azoty S.A.

  Skład:

  Azot (N) 26%
  Siarka (S) 13% [stanowi to 32,5% w przeliczeniu na trójtlenek siarki (SO3)]

  Nawóz granulowany, równomierne granule o zabarwieniu od brązowego do beżowego. Zabezpieczony środkami antyzbrylającymi, nie zbrylający się trwale. Granule wielkości 2-6 mm, nie mniej niż 95% masy nawozu. Saletrosan 26 makro to mieszanina azotanu amonu i siarczanu amonu z dodatkiem mączki dolomitowej, bogatej w wapń i magnez. Nawóz ten zaleca się stosować wiosną, pogłównie na rośliny ozime, szczególnie na rzepak ozimy i zboża ozime. Polecany także do stosowania wczesną wiosną pod wszystkie inne rośliny uprawne: zboża jare, kukurydzę, rośliny przemysłowe i okopowe oraz w uprawie warzyw i sadownictwie. Saletrosan 26 makro jest niezastąpiony w nawożeniu roślin krzyżowych (rzepak, rzepik, gorczyca, kapusty, kalafior, kalarepa), strączkowych, ziemniaka, cebuli, pora, czosnku i chrzanu. Bardzo efektywny na glebach organicznych, szczególnie na użytkach zielonych. Stosując Saletrosan 26 makro przedsiewnie najlepiej płytko wymieszać go z glebą, a pogłównie najlepiej stosować przed spodziewanym deszczem. Uprawy wieloletnie nawozić wiosną.

 • Saletrzak - Canwil S z siarką

  Producent: Anwil S.A.

  Skład:

  Azot (N) 27%
  Siarka (S) 4,8%
  Wapń (CaO) około 7,5%

  Ten rodzaj nawozu jest mieszaniną azotanu amonu z drobno zmielonym wypełniaczem anhydrytowym z dodatkiem substancji antyzbrylających, które doskonale zabezpieczają granulki przed zlepieniem w okresie przechowywania. Jest to nawóz obojętny, dobrze rozpuszczalny w wodzie i niezakwaszający gleby. Produkt jest mechanicznie granulowany, a jego doskonała granulacja pozwala na równomierny wysiew. Klasa ziarnistości 1-5 mm.

  CANWIL S jest uniwersalnym nawozem azotowym. Może być stosowany w uprawie wszystkich roślin uprawnych (szczególnie rzepaku, kapusty, cebuli), na wszystkich rodzajach gleb, szczególnie na glebach kwaśnych. Może być stosowany przedsiewnie i pogłównie.

  W przypadku stosowania pogłównego wskazane jest wymieszanie nawozu z glebą w celu ograniczenia strat azotu. Siarka zawarta w CANWILU S zwiększa efektywność nawożenia azotem oraz ma korzystny wpływ na zawartość i jakość białka w roślinie. Wapń korzystnie wpływa na odczyn gleby oraz poprawia stosunki powietrzno-wodne w glebie.

  Posiada bardzo wysoką jakość, potwierdzoną certyfikatem najwyższej jakości Q, nadanym przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji.

 • Saletrzak - Canwil z magnezem


  Producent: Anwil S.A.

  Skład:

  Azot (N) 27%
  Magnez (MgO) 4%
  Wapń (CaO) 6,5%

  Ten rodzaj saletrzaku jest mieszaniną azotanu amonu z drobno zmielonym wypełniaczem dolomitowym z dodatkiem substancji antyzbrylających, które doskonale zabezpieczają granulki przed zlepianiem w okresie przechowywania. Jest to nawóz obojętny, dobrze rozpuszczalny w wodzie i niezakwaszający gleby. Produkt jest mechanicznie granulowany, a jego doskonała granulacja pozwala na równomierny wysiew.Klasa ziarnowa 1-5 mm.

  CANWIL z magnezem jest uniwersalnym nawozem azotowym. Nadaje się do stosowania w uprawie wszystkich roślin, na wszystkie rodzaje gleb, szczególnie na gleby kwaśne. Może być stosowany przedsiewnie i pogłównie. W przypadku stosowania pogłównego wskazane jest wymieszanie nawozu z glebą w celu ograniczenia strat azotu, lub wysiew przed spodziewanymi opadami deszczu.


  Magnez zawarty w CANWILU jest niezbędnym pierwiastkiem do rozwoju i wzrostu rośliny oraz spełnia liczne funkcje w budowie tkanek i przemianie materii w roślinie. Wapń korzystnie wpływa na odczyn gleby oraz poprawia stosunki powietrzno-wodne w glebie.

  Posiada bardzo wysoką jakość, potwierdzoną certyfikatem najwyższej jakości Q, nadanym przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji.

 • Siarczan amonu AS 21

  Producent: Grupa Azoty S.A.

  Skład:

  Azot (N) 21 %
  Siarka (S) 24%

  Nawóz azotowy w postaci kryształków, zawierający siarkę. Przeznaczony do stosowania w okresie wiosennym pod wszystkie rośliny uprawne: zboża ozime i jare, rośliny okopowe i przemysłowe, warzywa, użytki zielone i inne. Polecany zwłaszcza do nawożenia wczesną wiosną roślin krzyżowych (m.in. rzepaku, gorczycy, kapusty), ziemniaka, strączkowych, cebuli, czosnku, chrzanu oraz pora.

 • Siarczan magnezu MgS 21-30

  Producent: Zakłady Chemiczne „Siarkopol” Tarnobrzeg Sp. z o.o.

  Skład:

  Magnez (MgO) 21%
  Siarka (SO3) 30%

  Nawóz granulowany, przeznaczony do przedsiewnego stosowania w terminie jesiennym oraz wiosennym. Produkt najlepiej wymieszać z glebą, może być również stosowany powierzchniowo przed przewidywanymi opadami deszczu.  Siarczan magnezu MgS 21-30 szybko eliminuje niedobory magnezu i siarki. Zalecany dla większości roślin rolniczych i warzywnych.

 • Siarczan magnezu siedmiowodny

  Producent: Ekoplon

  Skład:

  Magnez (MgO) ok. 16%
  Siarka (SO3) 32%

  Kryształki nawozu są całkowicie rozpuszczalne w wodzie, co zapewnia szybkie i efektywne wyeliminowanie niedoborów magnezu w roślinie. Produkt przeznaczony do dolistnego nawożenia różnych roślin rolniczych oraz warzywnych.

 • Sól potasowa

  Producent: Luvena S.A.

  Skład:

  Potas (K2O) 60%

  Nawóz granulowany, klasa ziarnowa 1-5 mm, przeznaczony do stosowania pod wszystkie rośliny uprawne, na wszystkich glebach. Należy zachować ostrożność przy nawożeniu roślin wrażliwych na obecność chloru (chmiel, tytoń, niektóre drzewa, krzewy, warzywa i kwiaty). Najefektywniejsze jest stosowanie soli potasowej przedsiewnie. Rośliny ozime można nawozić pogłównie wiosną przed ruszeniem wegetacji. Potas zawarty w produkcie zwiększa efektywność nawożenia azotowego oraz poprawia odporność roślin na warunki stresowe, ponad to wspomaga regenerację uszkodzeń zimowych.

Nawozy dolistne

 • ADOB 2.0 Mo

  Skład:

  Azot (N) 4,8%
  Molibden (Mo)   10%

  Płynny nawóz dolistny, zalecany szczególnie w uprawie rzepaku, kalafiora i innych roślin krzyżowych, strączkowych oraz pomidora. Niedobory molibdenu występują najczęściej na glebach lekkich o kwaśnym odczynie, małej zawrtości fosforu i dużej potasu. Zawarte

  w formule nawozu biodegradowalne tenesydy sprawiają iż roztwór cieczy roboczej nie spływa po liściu, lecz równomiernie pokrywa jego powierzchnię.  Zalecenia stosowania:


  UPRAWA

  Termin wykonania zabiegu

  Dawka (l/ha)

  Ilość cieczy użytkowej

  (l/ha)

  rzepak

   

  Jesień:

  - faza 5-6 liści

  Wiosna:

   - po ruszeniu wegetacji

   

  0,1-0,2

   

  0,1-0,2

  200-300

   

  strączkowe i krzyżowe

  Wczesna fazy rozwoju

  0,1-0,2

  pomidor, kalafior

  Dobrze rozwinięte liście

  0,08-0,16

 • ADOB Bor

  Skład:

  Bor (B) 15 %
  Azot (N) 7,8 %

  Skoncentrowany, płynny nawóz dolistny, przeznaczony szczególnie dla roślin wrażliwych na niedobór boru: rzepak, kukurydza, ziemniak, burak, niektóre warzywa a także truskawki. Bor w roślinie przemieszcza się powolnie, więc aby efektywnie zaspokoić zapotrzebowanie na ten składnik zaleca się kilkukrotne opryskiwanie roślin.

  Zalecania stosowania:


  UPRAWA

  Termin wykonania zabiegu

  Dawka (l/ha)

  Ilość cieczy użytkowej

  (l/ha)

  rzepak

   

  Jesień:

   - faza 5-6 liści

  Wiosna:

   - po ruszeiu wegetacji

   - w fazie zielonego pąka

   

  1-2

   

  3-4

  2-3

   

  200-300

   

  kukurydza

  Faza 6-9 liści

  1-3

  ziemniaki

  Przed kwitnieniem

  1-3

  buraki

  Faza 4-6 liści

  Faza zawierania międzyrzędzi

  3

  2-4

 • Basfoliar 2.0 12-4-6+S

  Skład:

  Azot (N) 14,8 %
  Fosfor (P2O5) 4,9 %
  Potas (K2O) 7,4 %
  Aminokwasy 2,0 %
  Bor (B) 0,0,12 %
  Miedź (Cu) 0,012 %
  Żelazo (Fe) 0,024 %
  Mangan (Mn) 0,012 %
  Molibden (Mo) 0,006 %
  Cynk (Zn) 0,006 %

  Basfoliar 12-4-6+S jest nawozem przeznaczonym do dolistnego dokarmiania roślin

  w uprawach rolniczych, ogrodniczych i sadowniczych. Dzieki dodatkowi innowacyjnego czynnika IDHA, zawarte w nawozie mikroskładniki są chelatowane, przez co stają się łątwiej dostępne i szybciej przyswajane przez rośliny. Ponad to, zawarte w formule nawozu biodegradowalne tenesydy sprawiają iż roztwór cieczy roboczej nie spływa po liściu, lecz równomiernie pokrywa jego powierzchnię.

  Zalecane dawki:


  UPRAWA

  Dawka

  (l/ha)

  Ilość cieczy użytkowej (l/ha)

  rzepak

  6-12

  200-300

  ziemniak

  6-12

  zboża

  6-12

  kukurydza

  6-10

  buraki

  4-10

  drzewa owocowe*

  7,5-15

  1500

  winorośl*

  4,5

  chmiel

  7,5-15

  rośliny kapustne

  12-18

  600

  warzywa polowe

  2,5-6

  *nie stosować w okresie kwitnienia

 • Basfoliar 2.0 36 Extra

  Skład:

  Azot (N) 36,2 %
  Magnez (MgO) 4,3 %
  Mangan (Mn) 1,34 %
  Miedź (Cu) 0,27 %
  Żelazo (Fe) 0,027 %
  Bor (B) 0,027 %
  Cynk (Zn) 0,013 %
  Molibden (Mo) 0,007 %

  Basfoliar 36 Extra jest nawozem przeznaczonym do dolistnego dokarmiania roślin. Produkt można stosować w uprawach rolniczych, sadowniczych oraz ogrodniczych. Dzieki dodatkowi innowacyjnego czynnika IDHA, zawarte w nawozie mikroskładniki są chelatowane, przez co stają się łątwiej dostępne i szybciej przyswajane przez rośliny. Ponad to, zawarte w formule nawozu biodegradowalne tenesydy sprawiają, iż roztwór cieczy roboczej nie spływa po liściu, lecz równomiernie pokrywa jego powierzchnię. Nawóz zaleca się stosować w systemie dawek dzielonych.


  Zalecane dawki:


  UPRAWA

  Dawka

  (l/ha)

  Ilość cieczy użytkowej (l/ha)

  rzepak

  6-12

  200-300

  ziemniak

  6-12

  zboża

  6-12

  kukurydza

  6-10

  buraki

  4-10

  drzewa owocowe

  7,5-12

  1500

  drzewa owocowe pestkowe

  3,75-4,5

  krzewy owocowe

  7,5

  szkółki

  7,5

  winorośl

  4,5

  truskawki

  3-3,75

  chmiel

  7,5

  400-600

  szpinak, seler

  4-8

  groszek

  3,2-4

  400-1000

  kalafior, kapusta

  8-12

 • HG Bio POWER

  Skład:

  Azot (N) max 1 %
  Potas (K2O) 18-22 %
  Cynk (Zn) 60 mg/kg
  oraz miedź

  Preparat zawiera w swym składzie również:

  Polisacharydy: laminaryna, fukoidan
  Aminokwasy
  Przeciwutleniacze
  Naturalne środki stymulujące wzrost roślin: auksyny, cytokininy, gibereliny i betaniny

  Pozyskiwany z alg morskich Ascophyllum nodosum (92-98% suchej masy) nawóz organiczny przeznaczony do dolistnego dokarmiania roślin w uprawach rolniczych, warzywnych i sadowniczych.

  Pozytywny wpływ preparatu na rośliny polega na:

  • Pobudzeniu wzrostu
  • Zwiększeniu wydajności fotosyntezy
  • Polepszeniu wykorzystania składników odżywczych
  • Wzroście odporności na czynniki stresowe
  • Stymulacji produkcji fitoaleksyn
  • Poprawie składu biochemicznego roślin

  Zalecenia stosowania:


  Uprawa

  Terminy stosowania

  Dawka* (kg/ha)

  Ilość cieczy użytkowej (l/ha)

  Rzepak

  - od fazy 4 liści

  - ruszenie wegetacji

  - zielony pąk

  0,5-0,7

   

  200-500

   

  Kukurydza

  - faza 4-6 liści

  - wysokość 50-75 cm

  Zboża

  - faza 3-4 liści

  - pierwsze kolanko

  - liść flagowy

  Ziemniak

  - zawiązywanie bulw

  - wzrost bulw

  - 10-14 dni później

  - początek kwitnienia

  Burak

  - faza 4-6 liści

  - intensywny wzrost

  - zwarcie międzyrzędzi

  Strączkowe

  - od fazy 6 liści

  - początek kwitnienia

  - pierwsze strąki

  - 14 dni później

  Papryka, pomidor

  - wysokość 15-20 cm

  - początek kwitnienia

  - pierwsze owoce

  - 14 dni póżniej

  0,5-0,7

  400-700

  Ogórek

  - od fazy 4 liści

  - 10-14 dni później

  - początek kwitnienia

  - pierwsze owoce

  - 10-14 dni później

  Kapusta

  - od fazy 6 liści

  - 10-14 dni później

  - zawiązywanie główek

  Brokuł, kalafior

  - 3 tyg. po wysadzeniu

  - 14 dni później

  - zawiązywanie róż

  Pietruszka, marchew

  - 3 tyg. po wschodach

  - wzrost korzeni

  - co 14 dni, do zbiorów

  Cebula, czosnek, por

  - od fazy 4 liści

  - intensywny wzrost

  - grubienie korzenia

  Seler

  - 3 tyg. po wysadzeniu

  - intensywny wzrost

  - grubienie korzenia

  Grusza, jabłoń

  - różowy pąk

  - opadanie płatków

  - kształtowanie owoców

  - co 21 dni, do zbiorów

  0,5-0,7

  700-1000

  Wiśnia, czereśnia, śliwa

  - baiły pąk

  - opadanie płatków

  - kształtowanie owoców

  - co 21 dni, do zbiorów

  Truskawka

  - po wysadzeniu

  - początek kwitnienia

  - kształtowanie owoców

  - co 21 dni, do zbiorów

  Jeżyna, malina, porzeczka

  - intensywny wzrost

  - początek kwitnienia

  - po kwitnieniu

  - 14 dni później

  *Dawkę preparatu dostosować do fazy rozwojowej rozpoczynając nawożenie od najnizszej dawki podczas pierwszego oprysku, kończąc na dawce najwyższej w ostatnim oprysku.

 • Basfoliar 2.0 6-12-6

  Skład:

  Azot (N) 7,2 %
  Fosfor (P2O5) 14,4 %
  Potas (K2O) 7,2 %
  Bor (B) 0,012 %
  Miedź (Cu) 0,012 %
  Żelazo (Fe) 0,024 %
  Mangan (Mn) 0,012 %
  Molibden (Mo) 0,006 %
  Cynk (Zn) 0,06 %

  Nawóz ten jest szczególnie polecany do stosowania w uprawach kukurydzy, strączkowych oraz w sadach jabłoniowych. Bardzo dobrze sprawdza się w zwalczaniu ostrych niedoborów fosforu w innych uprawach.   Zalecane dawki:


  Uprawa

  Dawka (l/ha)

  Ilość cieczy użytkowej (l/ha)

  kukurydza

  6-10

  400-600

  strączkowe

  - przed kwitnieniem x 1

  -po kwitnieniu x 2

  truskawki

  3-5

  1500

  drzewa owocowe

  7,5-15

  1000

  warzywa gruntowe

  4-6

  300-400

 • Sonata makro potasowa

  Skład:

  Azot (N) 10 %
  Fosfor (P) 6 %
  Potas (K) 37 %
  Magnez (Mg) 2 %
  Bor (B) 0,015 %
  Miedź (Cu) 0,025 %
  Żelazo (Fe) 0,075 %

  Nawóz przeznaczony do dolistnego dokarmiania roślin w uprawach rolniczych, ogrodniczych oraz sadopwnictwie.  Dzięki zawartości w nawozie pochodnej amonowej EDTA wszystkie mikroelementy są całkowicie schelatowane, makroskładniki natomiast znajdują się w postaci łatwo przyswajalnych związków.  Produkt nie zawiera chloru, charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do powierzchni liścią.

  Zalecenia stosowania:


  Uprawa

  Dawka nawozu
  do jednedo zabiegu (kg/ha)

  Ilość zabiegów

  Termin zabiegu

  burak

  4-5

  1

  6-7 tyg. przed zbiorem

  zboża

  3-4

  1

  faza kłoszenia

  ziemniak

  4-5

  1

  okres tworzenia bulw

  rzepak

  5-6

  1

  faza zawiązywania łuszczyn

  cebula, czosnek, por

  3-5

  1

  3-4 tyg. przed zbiorem

  kapusta, brokuł,kalafior,

  4-5

  2-3 co 7 lub10 dni

  od momentu zwierania rzędów

  pomidor, papryka

  3-5

  2-3 co 7 lub10 dni

  od początku dojrzewania owoców

  ogórek i inne dyniowate

  3-4

  2-3 co 7 lub10 dni

  w okresie wzrostu owoców

  pietruszka, marchew

  3-5

  2-3 co 7 lub10 dni

  w okresie wzrostu korzenia

  krzewy jagodowe i truskawki

  3-4

  2-3 co 7 lub10 dni

  od początku dojrzewania owoców

  sady

  3-4

  1

  od początku dojrzewania owoców

  Ilość cieczy użytkowej 300-400l/ha